Po ránu, po ránu mókrý hádr na tla-mu!

29. listopadu 2008 v 20:27 |  Zážitky
Tak ten mokrý hadr by se dneska ráno skutečně hodil. Točil se mi svět kolem dokola, v hlavě mi bouchali malinkatí skřítkové.. Jakto? Včera se totiž odehrávala událost,která je veledůležitá v životě každého maturanta- stužkováááák.den, od kdy jsem právoplatným maturantem:) Tak se mi nedivte za ty malé skřítky... :) A jak vlastně ten náš stužkovák probíhal a dopadl?

Stužkovák jsme měli v nedaleké hospůdce s názvem Myslivna. Na samotný večer jsem se chystala a připravovala dlouho. Mám ráda takové to chystání na podobné akce. Napustím si vanu, do ní plno pěny dlouho se čachtám, pak na sebe napatlám plno všelijakých krémů,které nevím k čemu vlastně jsou, ale patlám je protože pěkně voní,potom si pustím hlasitě hudbu, zpívám, tančím pobíhám kolem,hledám, kde jsem dala to nebo ono, oblíkám se maluju se,češu a podobně. Ohlášený začátek byl v 18.00, měla mě doma vyzvednout kamarádka s přítelem.Když jsme dorazili na místo jaký byl můj šok, když jsem zjistila,že jsem si doma nechala boty na přezutí-lodičky (měla jsem je v malé černé taštičce, pořád jsem ji držela,ať ji nezapomenu, pořád jsem si to připomínala a já ji zapomněla, nechala jsem ji u dveří-ach jo!)Co se dalo dělat, byla jsem nucena být celý večer v kozačkách (později jsem si ani na to nevzpomněla) Tou novou zjištěnou skutečností jsem byla natolik rozhozená,že jsem se rozhodla hned navštívit bar. A nebyla jsem jedinou návštěvnicí, sešla se tam hned polovina třídy plus pár profesorů, tak jsme se napili a já pomalu zapomínala na boty... :)


Po posilnění jsme se všichni šli usadit, zabrala jsem si místo blízko krbu a až potom jsem si všimla,že jsem si sedla hned k okýnku,kde se vydávalo jídlo (ale výhodu to stejně žádnou nemělo). Když jsme se všichni usadili a uklidnili, naše spolužačka Lucka se chopila mikrofonu a dala se do proslovu.Měli jsme ho udělaný formou básničky, bylo to moc pěkné,každého profesora přivítala nějakým veršem. A po tomto pěkném přivítacím úvodu přišlo samotné pasování. Snad jen ještě pár matematických údajů: nás bylo 23, profesorů 8, jedna barmanka, jeden fotograf, dva kuchaři a dva řidiči naši limuzíny :-D. Pasování bylo uděláno taky zajímavou formou, nechodilo se podle abecedy, ale podle básniček. Na každého byla složená básnička a když se člověk poznal, šel, poklekl na polštářek (to aby kolena nebolela :-D) a naše třídní ho pasovala, pak jsme podepsali listinu, se všemi si potřásli pravicí, dostali jsme stužku a šup zase na místo :)

Na mě složili básničku (už přesně nevím jak to bylo, ale nějak takhle): Verča..to je naše kapřice, milá hbitá dračice. Tak, měla bych asi vysvětlit dva pojmy z této básničky, kapřice- protože mám přezdívku kapr už asi od páté třídy. A dračice? To je z jedné akce,která proběhla asi před 4 lety... dávno jsem myslela, že na daný výrok se už zapomnělo, ale bohužel :)

Z pasovací listiny bych uvedla dva zajímavé body,kterými se máme řídit.
1, Nezapomínej na občasné navštěvování školy.jasně občas tam zajdu...

2,Při příchodu do třídy nezapomeň pozdravit své kamarády zvednutým levým či pravým prostředníčkem.tak tohle už jsme zavedli dávno..:-)

A po pasování se jedlo a pilo. A po přepychové večeři jsme přistoupili k programu,který jsme měli pro profesory připravený. Během celého večera jsme pouštěli několik videií z našeho života ve škole, bylo to úžasné vidět nás, jak jsme vypadali v prváku a podobně. Při některých videiích jsem si uvědomila, že mi tahle partička lidí bude vážně chybět, i když na ně občas taky dost nadávám. :) A pak došlo na soutěže. Nejdříve byla připravená prezentace s názvem Kdo je to? šlo o to uhodnout, kdo je na fotce. Nejdříve byla fotka miminka, když profesoři nevěděli přistoupilo se k další fotce, kde jsme byli malí, potom třetí fotka z první třídy a poslední fotka ze součastnosti. Když jsem přišla na řadu já, trochu se mě dotkli, protože hádali, že je to chlapeček :-D... Pokud to půjde, seženu to video s fotkami z dětství a přidám ho sem :) Další soutěž byla vědomostní-riskuj a poslední byla pantomima, nakonec jsme společně s profesory zpívali, měli jsme totiž karaoke :) A potom? Potom už mám všechny události slité v jednu šmouhu....
vím, že jsme tančili,
že jsem i spadla se spolužákem na zem,
že jsem tančila s dvěma spolužáky kolem stolů,
že jsem tančila a halekala na židli,
že mě kamarád zachránil ze spárů profesora,který se plazil po každé holce,
že jsem dostala pusu na ucho (od spolužáka ne od toho profesora :-D),
že jsem umývala nádobí a že jsem jednu skleničku rozbila (ale jen jednu, to je zanedbatelný počet k tomu kolik jsem jich nerozbila)
že jsem mimojiné pila vodku s džusem a mojito
že jsem seděla venku na schodech a bavila se s kamarádem,který před malou chvílí přenechal svou večeři keři
a to je tak zhruba všechno, co si z té šmouhy pamatuju... pak to nějak rychle zkončilo, my začali uklízet a balit a já jela domů... a nebylo mi zrovna dobře, doma jsem byla ráda,že jsem lehla a neodletěla :) ať žije stužkovací večírek 6.A, ať žijí maturanti 2009!!


A co dodat na konec? Všichni jsou blázni...jenom já jsem letadlo. Naše motto na našich stužkách.
V příštích článcích slibuji,že dodám fotky z tohoto večera a brzkého rána :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bylinka Bylinka | 29. listopadu 2008 v 21:17 | Reagovat

Muselo se Vám to vážně podařit :) Tenhle článek minimálně rok nemaž, nechám se inspirovat na příští rok ;-) Jsme taková neakční třída, tak se asi budu muset nějak zapojit do organizace programu, aby vůbec nějaký byl :) Třeba ten kvíz podle fotek je moc fajn ;) Doufám, že se nezapomeneš o ty své fotky z dětství podělit, a můžeš přidat i nějaké ty fotky přímo ze stužkováku :) Navnadilas mě na příští rok, vážně :)

2 Mimbral Mimbral | Web | 1. prosince 2008 v 5:57 | Reagovat

Bylinka mi úplně vyfoukla prosbu o zachování tohohle článku, jelikož některé nápady jsou opravdu dokonalé :)

A k těm stužkám,... připomělo mi to, že sestra maturuje taky letos a na holky mají na stužkách: "Doufám, že to dostanu" no a kluci: "Doufám, že ji udělám" ... :)

Nechci mít stužkovák ani maturák ani nic jinýho, já chci s nima být dalších osm let :D

3 snek snek | 1. prosince 2008 v 20:42 | Reagovat

Drzim paleskyyyy :)

Goooooo!

4 El :) El :) | Web | 2. prosince 2008 v 22:53 | Reagovat

no páááni, to ste mali celkom fajn :) u nás to býva aj s rodičmi a potom ešte diskotéka, no čo som sa pýtala kamarátiek z česka, tak oni takéto stužkové nepoznali.. super že to ešte niekde existuje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama