Tam a zase zpět aneb zpověď maturanta :)

21. října 2008 v 19:01 |  Z mých dnů
Každý den aspoň jednou pomyslím na tu úžasnou myšlenku AŽ budu mít za sebou maturu a příjmačky! Co tak brzo stresuje, mnozí z vás si můžou říct, ale zavalili nás hrozně rychle a ze všech stran. Je toho tolik, to se do mě snad ani nemůže vejít.

Čeština! Literatura je naštěstí můj kamarád (to by měla radost moje paní učitelka, kdyby to slyšela) tak doufám, že maturita z češtiny nebude snad tak hrozná.

Angličtina! Jelikož nás drtí náš profesor na maturitní témata už od loňska, zvykla jsem si a jedeme vysokou rychlostí, máme zpracovaných už nějakých 11 mat. témat (a to je konec října)

Zeměpis? Mám ho ráda, akorát je někdy na mou hlavu moc moc složitý tam litosferické desky, tam tlak ovzduší atd atd. A po dnešku, kdy jsem se náramně ztrapnila před celou třídou, měla jsem říct 5 izraelských měst vzpomněla jsem si na Jeruzalém a staré město Jericho, kdesi za mnou se ozval Tel Aviv a pak už jsem váhala... mlčeti zlato, ale já (vzpomněla jsem si na hodinu dějin umění a věděla jsem, že Jeruzalém a Mekka byli v jedné kapitole) tak jsem řekla Mekku, podle smíchu třídu vím, že to byla trefa vedle. Pak aby mě ten profesor úplně dostal, jsem měla jít k mapě a ukázat Kavkaz...nemohla jsem se zorientovat a koukala jak vyoraná myš, když jsem si sedala, viděla jsem pohrdavý pohled a úšklebek naši třídní hvězdy, v duchu jsem si řekla no jo nemůže být každý tak inteligentní jako ty :)

A do čtveřice.....biologie. Tak z té mám největší obavu, tady se nic obkecat nedá a vše má svůj daný řád a souvislost... tak uvidíme jak dopadnu. Po dnešní hodině biologie mě chytaly mrákoty a celkový pocit, že nic nemá logiku v té škole (tohle si říkám od té doby co v matice počítáme s nekonečny-chápete to? Jak se může sečíst nekonečno+nekonečno?! to skutečně nechápu) vrátím se k dnešní hodině biologie, kdy jsme mezi sebou křížili myši a měli hledat jaké měli rodiče geny když se narodili právě takové myšky... panejo, jak kdyby to nemohlo být překvapení od naši matky přírody, až budu čekat dítě nebudu to takhle složitě zjištovat nechám se překvapit :-DNejsem zatím úplně zpitomnělá z té školy, ale prohlašuju že už chci postoupit na další level (takhle jsem si označila postupy v našem školství- pro představu školka-1.level, první stupeň-2.level... atd. takže momentálně jsem na 4.levelu a snad postoupím na 5 :-D)

A jestli vás to zajímá kam se budu hlásit? Dám si tři přihlášky a snad to vyjde.
1) Pedagogická- učitelství výtvarka+čeština
2) Pedagogická- učitelství výchova ke zdraví+ čeština
3) Speciální pedagogika- a pak by ze mě mohla být logopedka, což by mě skutečně bavilo. Je to práce s lidmi, a jde tu hlavně o češtinu- což je vlastně můj požadavek ve všech třech oborech...

a nakonec jen má motivační představa, co budu dělat až se nebudu učit, až se nebudu každý den prodírat stohy knížkama a učením...
budu v přírodě....v klidu, bez učení to nebudu chtít dlouho vidět, venku bude teplo, já se budu procházet, má mysl bude prázdná a uklidněná....
no prostě vše bude úžasné...Prosím berte tyto řádky s nadhledem a nyní vidím,že naše motto na stužkách je pravdivé:
"Čím míň víš tím líp spíš!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bylinka Bylinka | Web | 23. října 2008 v 20:58 | Reagovat

Tomu se říká telepatie, zrovna se Tě na tohle zeptám na kjů, a Ty mě odkážeš sem :)

Zvláštní kombinace předmětů, ale věřím tomu, že to zvládneš :) Taky uvažuju o maturitě ze zeměpisu, protože ji potřebuju k přijímačkám na výšku, tak se chystám dát si jako čtvrtý volitelný předmět do čtvrťáku zeměpis, a uvidím, jak to půjde, a podle toho se rozhodnu.. čeština a angličtina jasou jasné, a další dva kandidáti jsou chemie a španělština.. kdo ví.. :) Věřím, že se dostaneš na všechny tři vysněné školy - které bys v takovém případě dala přednost?? :) A ve kterých městech ty školy vlastně jsou?? tak trochu Ti závidím těch pár měsíců, o které jsi mě předběhla v cestě na svět, a které Tě dělí od státní maturity.. Ty to zvládneš, a ten pocit potom... budu Ti ho závidět!! :)

2 Meadow Meadow | Web | 23. října 2008 v 22:25 | Reagovat

Já jsem o tom přímo přesvědčená, že to zvládneš;) S čímkoliv chceš poradit, jsem tu...nejen v učení, však známe:D

3 m m | Web | 27. října 2008 v 16:06 | Reagovat

další maturant =P 11témat z angličtiny??=O to my ubohých 5?? a to se říka kdoví jestli..profesorka nás varovala že jestli stihnem do května 15 témat budeme dobří =D..nj tak to dopadá když někdo druhák a třeták totálně profláká..a ted nemyslím nás žáky =) taky se bojím jak matury tak přijímaček..ale budme optimisti..my to zvládnem!! a na ten peďák nejdeš náhodou do brna??

4 Fidget Fidget | Web | 26. listopadu 2008 v 17:45 | Reagovat

ty jo.. tak to jedete v ty aj.. dost rychle :D koukám..

určo to dáš.. :) a na vejšku se dostaneš.. :) !

5 Liška Liška | Web | 18. ledna 2009 v 14:14 | Reagovat

Držím palce! A nedělej si s tím moc velkou hlavu...odmaturovali jiní, proč ne ty ;)

(Hehe, mě se to povídá, když mám do matury ještě dva a půl roku, což...? :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama